Abonelik:Haberler Yorumlar

ANA SAYFA » GENEL, YAŞAM » Pursaklar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam Ediyor.

asfaltPursaklar’da 2012’de 47 Bin Ton Asfalt Atıldı

Pursaklar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü 2012 yılı faaliyet raporunu açıkladı. Raporda 2012 yılı içerisinde 47 bin 500 ton asfalt atıldığı belirtildi.

Ankara’nın yükselen değeri Pursaklar’da yoğun bir tempo içerisinde çalışarak 2012 yılını geride bırakan Pursaklar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, 205 personel ve çok sayıda iş makinesi ile çalışmalarını yürüttü. İlçe genelindeki bulvar, cadde, sokak, park, kamu kurumları etrafı, okul bahçe ve çevreleri, belediye hizmet binaları çevresi, mezarlıklar gibi yerlerin bordür ve kilitli taş çalışmaları yapıldı. Yeni imar yollarının açılmasından asfaltlamaya, kaldırım yapımından kurumlara desteğe kadar geniş bir hizmet alanı ile faaliyet yürüten müdürlük, 2012’de ilçe geneline 47 bin 500 ton asfalt attı.

Çalışmalar kapsamında 20 bin metre tül bordür, 16 bin kilit taş, kamu kurum ve kuruluşlarına engelli rampaları, kurum ve kuruluşların boya, badana, temizlik işleri, bahçe düzenlemeleri, spor alanları ve ihtiyaç duyulan eksiklikler yapıldı.

2012 yılında 2 asfalt finişerı, 3 TIR, 14 damperli kamyon ve 1 adet silindir ile asfalt serim ve tamir işlerini sürdüren ekipler, 47 bin 500 ton asfalt ve yama çalışması yaptı. Yeni imar yolları da açan müdürlük, 2012 yılında 27 bin metre imar yolu açarak Pursaklar’ın alt yapısına hizmet etti. Kış mevsiminde halkın mağdur olmaması için 7/24 çalışan ekipler, 2 bin 400 ton tuz kullanarak yeni araçlarla karla mücadele çalışmalarını sürdürdü.

parkPursaklar’da 2012 Yılında 12 Park Yapıldı

Pursaklar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yeşil alan çalışması kapsamında 2012 yılında Pursaklar’a 12 park daha kazandırarak park sayısını 71’e çıkarttı.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü 2012 yılı faaliyet raporunu açıkladı.  2012 yılı içerisinde Pursaklar genelinde imara uygun olan alanlarda, halkın talepleri doğrultusunda toplam 19 bin 349 metrekare alanda 12 adet park daha yapıldı. Bu kapsamda yapılan çalışmalarda Pursaklar’da 10, Saray’da ise 2 tane olmak üzere toplam 12 yeni park halkın hizmetine sunuldu.

2004 yılında göreve gelen Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, ilçenin yeşil alanına verdiği önemle takdir ediliyor. Hemşerilerinin sağlıklı ortamlarda, yeşille iç içe yaşayarak temiz hava solumalarını önemseyen Başkan Çetin, verdiği talimatlarla Pursaklar’daki park sayısını 71’e çıkarttırdı. Parklardaki kamelyalar, yürüyüş yolları, çocuk oyun grupları ve fitness uygulamalarından faydalanan Pursaklarlılar, yapılan hizmetlerden duydukları memnuniyeti ifade ediyorlar.

Görev kapsamı içinde park yapımı, park yenileme ve tamirleri, fidan dikme, ağaç budama, çim biçimi ve yabani otların temizlenmesi, parklardaki oyun grubu ve fitness uygulamalarının da bulundu Park ve Bahçeler Müdürlüğü, toplamda 162 bin 931adet ağaç, mevsimlik çiçek ve çalı grubu dikimi de gerçekleştirdi. Pursaklar’ı yeşili bol bir ilçe haline getiren yetkililer, 2013 yılında da çalışmalarını artırarak devam edeceklerini bildirdi.Habere Yorum Yap

Pursaklar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam Ediyor.

© 2013 · HER HAKKI SAKLIDIR. İZİNSİZ ALINTI DAHİ YAPILAMAZ.
Abonelik:HaberlerYorumlar